Architektura

Portal architektura-polska.pl ma za zadanie gromadzić miłośników architektury. Zarówno profesjonalistów jak również amatorów którzy ją po prostu lubią. Na tej podstronie będziemy prezentować różne informacje o architekturze. Od pokazania podstawowych obiektów z różnych epok po cytaty o architekturze. Jeżeli chcesz dołączyć do wolontariuszy którzy będą pisać przeczytaj naszą misję.

Architektura współczesna

Prezentując polską architekturę współczesną warto sięgnąć po największe nazwiska. Poniżej prezentujemy piękny dom znanej pracowni architektonicznej Beczak & Beczak architekci. Wybraliśmy ten przykład ponieważ był on prezentowany na łamach portalu Arch Daily. Żeby tam trafić trzeba pokazać coś wybitnego.

Studentom architektury zalecamy inspirowanie się. Ambitnym inwestorom, którzy chcą mieszkać w czymś pięknym polecamy zamówienie projektu w tej pracowni.

architektura współczesna
Architektura współczesna. Projekt domu autorstwa Beczak & Beczak architekci.

Autorem zdjęcia jest znany fotograf architektury – Jan Karol Gołębiewski : Fotografia architektury Jan Karol Gołębiewski. Jeżeli chcesz żeby Twoja realizacja nabrała podwójnej mocy to zamów profesjonalną sesję fotograficzną. To się opłaci w dłuższej perspektywie.

Zapraszamy biura architektoniczne, developerów, studentów, agencje nieruchomości do współpracy z naszym portalem. Oferujemy zamieszczenie artykułu wraz z linkami „do-follow”. Jeżeli nie wiesz co to znaczy to krótko – warto, bo to silnie wpływa na pozycjonowanie. Jeżeli chcesz się pojawić wyżej w wynikach wyszukiwania – zadbaj o linki.

Corner stone – architektura współczesna

Architektura w cytatach

Poniżej znajdziesz różne cytaty dotyczące architektury.

„Architektura jest sztuką przestrzeni” Bruno Zevi

Triada Witruwiańska. A o takie trzy cechy architektury apelował Witruwiusz :

Architektura polega na zachowaniu trzech zasad: trwałości (FIRMITAS), użyteczności (UTILITAS) i piękna (VENUSTAS).

A co o architekturze mówi Daniel Libeskind

„Lubię wyraźne kadry. Są formy, które do mnie przemawiają. Posługuję się pewnym językiem. Skłaniam się ku formom, które przekazują jakąś treść.” Daniel Libeskind

Auguste Perret :

Architektura jest sztuką konstruowania” Auguste Perret

(…) architektura jest dyscypliną organizującą i kształtującą przestrzeń w realnych formach, niezbędnych dla zaspakajania materialnych i duchowych potrzeb człowieka.