Kina alternatywne Warszawy

Warszawa jako stolica kultury oferuje szeroką gamę kin do wyboru, najbardziej znane i reklamowane miejsca zdecydowanie zdominowała popkultura i mnóstwo nowości. Zapoznaj się z treścią artykułu żeby poznać mniej znane miejsca, na których ekranach skupiają się starsze i alternatywne propozycje seansów. Pozwól aby poniósł Cię mikroklimat tych pięknych miejsc.

Lista alternatywnych kin w Warszawie

 • Iluzjon
  ul. Ludwika Narbutta 50A
 • Kinogram
  Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53
 • Kino Muranów
 • Kino Atlantic
  ul. Chmielna 33
 • Kino Luna
 • Kino Kultura
 • Kinogram
 • Kino Wisła

Iluzjon

Po wielu zmianach miejsca położenia, zyskał swoje miejsce na miejscu dawnego kina Stolica. Kino to szczególnie jest cenione za swój wybitny repertuar- połączenie klasyki i nowości. Oferuje również dużo ciekawych wydarzeń kulturowych między innymi pokazów, spotkań z reżyserami czy aktorami, a nawet seansów z muzyką na żywo. Oferuje także kawiarnie- Iluzjon Cafe Bar do dyskusji po przyjemnie spędzonym seansie:)

Budynek został zaprojektowany w 1948 roku Mieczysław Piprek jako kino Stolica. Jest zaprojektowany jako modernistyczny budynek z dozą socrealizmu. Wraz z otaczającym go skwerem został wpisany do rejestru zabytków.

Kinogram

Ciekawe kino umieszczone w sercu Fabryki Norblina czyli odnowiona przestrzeń, wybudowanego w 1820 roku Zakładu Brązowniczego Norblina, wykonał nawet odlew do nagrobka Bolesława Krzywoustnego. Fabryka po II wojnie światowej przekształciła się na muzeum, a niedawno została zrewitalizowana przez grupę- PRC Architekci. Teraz mieszczą się tam: powierzchnie usługowo-biurowe, muzeum, biobazar, liczne restauracje, parking a także butikowe kino. Wnętrze Kinogramu nawiązuje do industrialnej historii, wystrój sal kinowych przypomina złotą erę amerykańskich kin studyjnych, przechodząc korytarzami czuć powiew artystycznego stylu vintage. Kino zamiast zwykłych siedzeń jest również wyposażone w regulowane kanapy. Inna ciekawostką jest możliwość wypożyczenia sali dla siebie, a także wniesienie do kina przeróżnych przekąsek dostępnych w barze- od popcornu serowego do doskonałych drinków.

Kino Atlantic

Jest to najstarsze, działające kino w Warszawie, które wybudowano w 1930 roku. Zaprojektowali go architekci Juliusz Żórawski i Jerzy Sosnkowski. Budynek przetrwał II Wojnę Światową i został ponownie otworzony w 1945 roku, a pierwszym wyświetlonym filmem był radziecki „Berlin”. W latach 50 XX wieku w trakcie renowacji, został dołożony kultowy niebieski neon z napisem „Atlantic”. Wyświetalają tam starsze pozycje jak i nowości.

Dodaj komentarz