Nasza Misja

Czy masz czasami tak, że potrzebujesz jakiejś fajnej foty architektury i nie możesz znaleźć? Albo te co są nie do końca Ci odpowiadają?

Postanowiliśmy to zmienić!

Tworzymy (ale i nadal go budujemy) zespół miłośników architektury. Wolontariuszy którzy obejmą opieką merytoryczną jeden lub parę obiektów w Polsce. Będą o nim pisać , dodawać zdjęcia a wszystko co stworzą będzie udostępniane bezpłatnie.

To jest NASZA MISJA – stworzyć fajny portal o architekturze polskiej!

Czy nam się uda? Zobaczymy. Warto tu przytoczyć przykład Wikipedii i Encarty. Pewnie nie wiesz co to jest Encarta. I słusznie. Przeczytaj tę historię :

W 1993 roku Microsoft postanowił uruchomić super multimedialną encyklopedię. Nazwał ją Encarta. Początkowo była w opcji pudełkowej a kiedy internet nabrał siły również w wersji on-line. W 2001 roku pojawiła się Wikipedia. Encartę tworzył zespół wybitnych specjalistów z każdej dziedziny. Byli sowicie opłacani. Kopciuszek Wikipedia był tworzony przez wolontariuszy i pasjonatów. W starciu z Microsoftowym gigantem nie miał szans. Teraz po wielu latach o Encarcie nie pamięta nikt. Wikipedia jest za to bez konkurencji.

Warto uczyć się ze sprawdzonych wzorców.

z historii internetu 😉

Ale mamy coś jeszcze …

Zostań opiekunem obiektu architektonicznego

Co to znaczy:

  1. Wybierz jakiś dowolny obiekt z Twojego rejonu lub z Listy znanych budynków historycznych.
  2. Rób mu zdjęcia o różnych porach dnia , porach roku w różnych efektach atmosferycznych
  3. Dopisuj co pewien czas trochę treści – zarówno tej encyklopedycznej jak i ciekawostek

Lista obiektów architektonicznych do wzięcia